Baśnie wRóże | Bajkowy ogród
Baśnie wRóże. Prowadzę warsztaty bibio- i bajko- terapeutyczne, w których chcę pobudzać do twórczego myślenia oraz rozwijać umiejętności fantazjowania. Fantazjowanie pozwala nam bowiem dostrzegać pozytywne strony życia, cieszyć się małymi rzeczami i dostrzegać piękno tam, gdzie inni go nie widzą.
storytelling, bajki, baśnie, Poznań, Wielkopolska, opowiadanie, dziecięce fantazje
449
post-template-default,single,single-post,postid-449,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Bajkowy ogród

Bajkowy ogród

29.07.16 w ramach Tygodnia Ekologicznego w Domu Kultury Na Pięterku SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, przeprowadziłam warsztat biblioterapeutyczny Bajkowy ogród.

Uczestnicy warsztatu mieli okazje posłuchać opowieści oraz samemu stać się częścią baśni. Dzieci słuchały, zapamiętywały, wczuwały się w kiełkujące nasionka, głośno wyrażały emocje, rozmawiały za pomocą gestów oraz wyolbrzymiały. Dzięki nim poznałam historię muchy końskiej większej od konia, wilkołaka, który zdemolował pół Domu Kultury Na Pięterku, na co znalazło się kilku świadków. Dowiedziałam się również kilku ciekawych rzeczy o nowym gatunku sów, występujących w kolorach niebieskim i różowym.

Na zakończenie spotkania uczestnicy stworzyli zaczarowany ogród, z którego zwiedzający wyszli ledwie żywi. Znalazła się tam jabłonka rosnąca korzeniami w górę, samozjadająca się truskawka, toksyczna sosna, rozmaite drzewa, krzewy owocowe, delikatne kwiaty oraz wiele innych niezwykłych, mówiących roślin

No Comments

Post A Comment