Baśnie wRóże | Joanna Furdal about
Prowadzę warsztaty bibio- i bajko- terapeutyczne, w których chcę pobudzać do twórczego myślenia oraz rozwijać umiejętności fantazjowania. Fantazjowanie pozwala nam bowiem dostrzegać pozytywne strony życia, cieszyć się małymi rzeczami i dostrzegać piękno tam, gdzie inni go nie widzą.
Joanna Furdal, bajkoterapia, fantazja, opowiadacz, storyteller, stowarzyszenie Eduintegra
264
page-template-default,page,page-id-264,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

O mnie

Mam w domu pudełko z przyborami do szycia. Trzymam w nim nici, nożyczki, igły, naparstek, włóczki, ścinki materiałów oraz wiele innych pożytecznych rzeczy. Znajduje się tam również słoik. Zwyczajny słoik z zakrętką typu twist. Trzymam w nim guziki różnych kolorów, kształtów i wielkości. Za każdym razem kiedy przyszywam jeden z nich do płóciennej makatki wiszącej nad moim łóżkiem, rodzi się historia. Każdy guzik to inna opowieść. Prawie każdego wieczoru przyszywam do makatki jeden guzik. Zdarza się jednak, że nie mam ochoty na żadną historię. Wtedy zdejmuję makatkę znad łóżka, odpruwam wszystkie guziki, chowam je i zakręcam słoik.

Jestem arteterapeutką i przyrodnikiem. Głęboko wierzę w moc sprawczą słowa. Uwielbiam bawić się słowami. Interesuje mnie wszystko, co się dzieje dookoła. Szukam w codzienności elementów bajkowych oraz abstrakcyjnych znaczeń, pozwalających przekraczać wyuczone schematy myślenia. Staram się również odnajdywać w tym co robię związki człowieka i przyrody.

Prowadzę warsztaty biblio- i bajkoterapeutyczne, w których chcę pobudzać do twórczego myślenia oraz rozwijać umiejętności fantazjowania. Fantazjowanie pozwala nam bowiem dostrzegać pozytywne strony życia, cieszyć się małymi rzeczami i dostrzegać piękno tam, gdzie inni go nie widzą. Opowiadam również baśnie, posługując się słowem i gestem. Staram się być wierna tradycyjnym przekazom, a jednocześnie interpretuję daną opowieść w zależności od chwili, miejsca i wieku słuchaczy. Jednak tak w opowiadaniu, jak i w warsztatach najważniejsze są dobry humor i uśmiech!

Swoją propozycję kieruję zarówno do dzieci, dorosłych, jak i seniorów. Działam pod skrzydłami stowarzyszenia Eduintegra.